Genel

Kırmadan Burun Estetiği: Piezo Rinoplasti

[:tr]

Rinoplastinin en önemli basamağı denilebilecek kısmı, burun kemiğinde iskelet yapıda meydana gelen bozulmaların düzeltildiği kemik şekillendirme (osteoplasti) evresidir. Bu işlem yapılacak cerrahinin temelini oluşturur ve neredeyse herşey bu şekillendirmenin üzerine inşa edilir. Birçok alet tasarlanmıştır günümüze kadar ve en bilineni tabii ki törpüleme ile düzeltme tekniğidir. Bu işleme ek olarak kemik keskiler ile birçok bölgeden farklı açılarda kemik kesileri uygulanmaktadır. Kesiler ne kadar düzgün ve diğer dokulara zarar vermeden yapılırsa o kadar başarılı bir cerrahi sonuç alınma ihtimali vardır.

Piezo cerrahisi sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir.

Cihazın en önemli özelliği yumuşak dokuları, cildi, kasları, damarları kesmemesine rağmen, cihazın sadece kemik dokuya dokundurulduğunda işlev görmeye başlamasıdır. Doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur, bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Böylece ameliyat sonrasındaki konfor arttırılmış olur.

[:en]

[vc_row][vc_column][vc_column_text]The most important step of rhinoplasty is the bone shaping (osteoplasty) phase in which the deformations in the skeletal structure of the nasal bone are corrected. This procedure forms the basis of the surgery to be performed and almost everything is built on this shaping. Many tools have been designed up to now, and the best known is of course the rasping. In addition to this process, bone cuts are applied at different angles from many regions with bone cutters. The smoother the incisions are made without damaging other tissues, the more likely a successful surgical result will be obtained.

Bones are shaped using ultrasonic sound waves during piezo surgery.

The most important feature of the device is that although it does not damage soft tissues, skin, muscles, and veins, the device starts to function only when the bone tissue is touched. Thanks to its tissue selection feature, it does not damage other tissue around the bones. Thus, less bleeding occurs during the surgery, which leads to less bruising and swelling after surgery. Thus, the comfort after surgery is increased.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[:]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir