Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz Estetiği Nedir? 

Yüz estetiği gerek kadın gerekse erkek bireylerin tercih edebileceği bir işlemdir. Bu işlem yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Bu operasyonda germe, burun ve dudak estetiği, kaş kaldırma, göz çevresi gibi işlemler yer alır. Günümüzde birçok insan daha genç ve sağlıklı görünebilmek için yüz estetiğine ihtiyaç duyarken, bu durum Samsun’da yaşayan insanlar için de geçerlidir.

Yüz estetiği; yüzün daha sıkı ve gergin olmasını sağlar. Bu operasyon aracılığıyla yüzde oluşan kırışıklık ve sarkmalar ortadan kaldırılır. Zamanla insanın yüzünde değişiklikler meydana gelir ve bu değişiklikler estetik müdahale ile ortadan kaldırılır. Bu etmenler doğrultusunda da birçok insan estetiğe başvurur. 

Yüz estetiği diğer operasyonlar gibi anestezi uygulanarak yapılır. Yüz, boyun ve burun bölgesine yapılan tüm cerrahi müdahalelerin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Yüz estetiği sonrasında 1 gün hastane gözetiminde kalınması gerekir. Yapılan operasyon sonrasında işlem yapılan bölgede ödem ve şişlik olabilmektedir. Komple yüz estetiği sonrasında ilk birkaç gün ağrı hissedilse de ilk haftadan sonra bunlar azalarak yüzdeki morluk ve ödem yok olmaya başlar. Ödem ve morluğun azalmasıyla birlikte ilk haftadan sonra iyileşme oranına göre dikişler alınır. Günümüzde teknolojinin geldiği nokta sayesinde hastalar ameliyat olmadan dahi sonucunu kendi yüzlerinde görebilir ve bu doğrultuda yüz estetiği doktorlarıyla birlikte karar verebilir. 

Yüz Estetiğine Kimler İhtiyaç Duyar?

Yüz Estetiğine Kimler İhtiyaç Duyar? 

Tıbbi açıdan bir zorunluluk bulunuyorsa belirli bir yaş sınırı yoktur. Yine de estetik operasyonu için bir mecburiyet yoksa 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.  

Dış etmenler ve yaşlanmaya bağlı olarak kadın ve erkeklerde değişmeler meydana gelir.  Sigara alkol kullanımı, yetersiz su tüketimi ve düzensiz beslenme gibi sebepler ciltte sarmalara ve derin çizgilere neden olur. Bu durumdan kurtulmak için yüz estetiği çeşitlerinden yararlanılır. 

Yüz Estetiği Uygulamaları Nelerdir? 

Birbirinden farklı yüz estetiği uygulamaları bulunur. Hangi işlemin uygulanacağı kişinin şikayetleri ve beklentileriyle kararlaştırılır. Yüz estetiği genel bir işlem olsa da belli bölgelere de yapılır. 

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Halk arasında burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biridir. Burun estetiğinin amacı fiziksel görünümü iyileştirmektir.

Septorinoplasti (Burun)

Özellikle burun eğriliği olan kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Eğrilikten kaynaklanan fiziksel görünümün iyileşmesi ve solunum yolunun açılmasıyla hastalar mutlu edilir. Genel anestezi ile uygulanır.  

Göz Kapağı Ameliyatları (Blefaroplasti)

Gözler yüzümüzde en çok dikkat çeken organlarımızdan birisidir. Bu nedenle birçok kişi göz kapağı ameliyatına başvurabilir. Göz kapağı ameliyatı, diğer operasyonlar ile birlikte yapılabileceği gibi, tek başına da yapılabilen bir operasyondur.

Yüz Germe (Face Lift)

Yüz germe ameliyatlarının uygulanma biçimi kişiden kişiye değişmektedir. Genel anestezi uygulanarak yapılan cerrahi ve cerrahi olmayan operasyonlardır. Sarkma, kırışıklık gibi etmenler düzeltilerek daha sıkı bir cilt elde edilir.  

Çene Ucu Estetiği- Mentoplasti (Augmentasyon, Redüksiyon)

Çene ucu estetiğiyle şekil bozuklukları giderilerek yüze en uygun çene yapısının elde edilmesi amaçlanır. Törpüleme, kemik ve yağ dokusu ekleme, kemiklerin hareket ettirilmesi gibi işlemler uygulanabilir. Ortalama 30 dakika ile 2 saat arasında sürer. 

Kaş Kaldırma

Zaman içerisinde kaşlarda ve üst göz kapaklarında sarkmalar meydana gelerek görüşü kapatacak noktaya gelebilir. Kaş sarkması kişiyi olduğundan daha yoğun duygular içinde gösterebilir.  

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altları insanı normalden daha yorgun ve yaşlı gösterebilmektedir. Bu nedenle göz altı ışık dolgularıyla yanaklar ve göz altı arasındaki ton farkı giderilir ve göz altı çevresinde gerekli biçimde yükseltme yapılır.  

İple Yüz Askılama – Yüz Gençleştirme

İple yüz germe işlemi, yüz ve boyundaki sarkmaları kısa süre içerisinde yok eder. Lokal anestezi ile uygulanır.  

Botox (Norotoksin Uygulamaları)

Norotoksin uygulaması olarak da bilinen botox, yüzde mimiklerden kaynaklı oluşan kıvrım ve kırışıklıkları gideren bir uygulamadır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alırken, cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir.

Liposuction (Yağ Alma)

Vücutta bulunan yağ hücrelerinin alınıp gölgenin şekillenmesi sağlanır. Genel anestezi ile gerçekleştirilen bu işlem, kliniğimizde yalnızca çene altı (gıdı) için yapılmaktadır.

Dolgu Uygulamaları

Medikal estetik bakımından son yılların en popüler uygulamalarından biri olan dolgu uygulamaları, cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir uygulama olarak tercih edilir. Dolgu uygulamaları sayesinde çökme yaşayan bölgelere hacim kazandırılırken, aynı zamanda kırışık ve çizgi görünümleri de ortadan kaldırılabilir.

Yüz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Yüz estetiği ameliyatları yapılan bölgeye göre değişse de genellikle bir arada yapılmalıdır. Çünkü yüzün tüm bölümleri bir uyum içerisinde olduğu sürece kişi kendisini daha mutlu hisseder. Yapılan cerrahi işlemler kişileri başlangıçta korkutur. Bu nedenle ameliyatsız yüz estetiği arayışlarına girerler. 

Yüz estetiği yaptıranlar birbirleri ile iletişim haline girerek en doğru yolu bulmaya çalışır. Kendilerini yüz estetiği ne kadar ne yapmalıyım gibi soruların içerisinde bulurlar. Ameliyatsız yüz estetiği işlemleri içerisinde en çok yüz dolgusu ve botox tercih edilir. Estetik fiyatlarıysa genellikle uygulanan işleme göre değişiklik gösterir.

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Yüz estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Öncesinde hastanın kendisini hazır hissetmesi gerekir. Samsun yüz estetiği doktorları hastayı yapılacak işlem ve yüz estetiği fiyatları hakkında detaylıca bilgilendirilmelidir. Hastalar ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalıdır. Ameliyat sonrasında ise oluşabilecek ödemlere karşı soğuk kompres uygulanabilirken, dolgular için bu tür bir uygulamaya gerek görülmemektedir.

Sizde yüz estetiği yaptırmak isterseniz Samsun’da bulunan kliniğimizi ziyaret edebilir, uzman hekimimizden yardım alabilirsiniz.