Dudak Estetiği

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği dudakları yeniden şekillendirme için yapılan müdahalelerdir. Bu şekillendirme zorunlu sebeplerden dolayı gerekebilir ya da tamamen istek doğrultusunda yaptırılabilir. Samsun ilinde dudak estetiği yaptırmak isteyenler olabilir. Bu durumda dudak estetiği ile ilgili birtakım bilgiler edinmek gerekir.

Kalıcı dudak estetiği hem cazibeli hem de dolgun dudaklara sahip olmayı sağlar. Estetiğe önem veren kadınlar ve erkekler bu işlemden faydalanabilirler. Anormal dudak görünümleri bu şekilde ortadan kaldırılmış olur.

Samsun dudak estetiği yaptırmak isteyenler dudak estetiğinin detaylarını bilmelidir. Dudaklardaki sorunlar estetik operasyonla halledilebilir. Hem daha güzel hem de biçimli dudaklar dudak estetiği sayesinde ortaya çıkar. Dudak estetiği pek çok yöntemle gerçekleştirilebilir.

Dudak Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Dudak Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Dudak estetiği yöntemi dudaktaki probleme göre belirlenir.

Dudakların Dolgusu

Dudakların sahip olduğu yapı yeniden biçimlendirilir. Dudaklar hacim sahibi olur. Dudak dolgusu dermal dolgu enjekte işlemi ile sağlanır. Dudakların iç bölgesine ve etrafına bu dolgu uygulanır. Dudak dolgusu yaptıranlar daha dolgun bir dudağa sahip olurlar.

Dudak Enjeksiyonları

Dudakların kaybettiği nem dudak enjeksiyonu sayesinde yeniden elde edilebilir.

Gülme Şeklinin Değiştirilmesi İşlemleri

Dişlerin, diş etlerinin, ağız köşelerinin, dudak arklarının biçimine göre yapılan işlemlerdir. Botox kullanılarak uygulanan kısa işlemlerdir.

Dudak Çizgilerinin Silinmesi

Dudakta yaş ile beraber derinleşen çizgiler silinebilir. Bu işlem hyaluronik asitli dolgu yardımıyla veya botox uygulaması ile gerçekleştirilir.

Dudak Kıvrımlarını Belirginleştirme

Dudağın belirli noktalarına uygulanan dolgu ile kıvrımlar belirginlik kazanabilir.

Dudak Kaldırma (Lip Lift)

Burnun alt kısmında yer alan deri şeridini belirginleştirmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem sayesinde burun ve dudak arasındaki alan kısaltılarak kırmızı dudaklar ön plana çıkarılır.

Dudak Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak estetiği işlemi sonrası iyileşmede gecikmeler meydana gelebilir ya da işlem uygulanan bölge enfeksiyon kapabilir. Bu durumlarda endişeye kapılmamak uzmana başvurmak gerekir. Dudak estetiği yaptıranlar birtakım hastalıklara sahipse bu sorunlarla karşılaşabilirler. Bu bakımdan var olan hastalıkla uzmanla değerlendirilmelidir. Dolgu işlemi sonrası buz kompresi uygulanmamalıdır. Bu uygulaması, damar yapılara baskı olup olmadığını anlamayı zorlaştırır, dolayısıyla dolgu sonrası önerilmez. Samsun’da dudak estetiği yaptırmak istiyorsanız kliniğimizdeki uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz.