Doç. Dr. Cem Bayraktar

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

Cem-Bayraktar-Logo

1983 yılında İçel/Mersin’de doğmuştur. İlk-orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘nde tıp öğrenimi görmüş ve 2007 yılında mezun olmuştur. Kastamonu Cide Devlet Hastanesi’nde 3 ay zorunlu hizmet sonrası Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda asistanlık eğitimine başlamış ve 2012 yılında uzman doktor olarak Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde zorunlu hizmet görevine başlamıştır.

Bu süre zarfında yurt içi ve yurt dışı birçok eğitim faaliyetine katılmış, yerli ve yabancı tıp dergilerinde makaleleri yayımlanmıştır. 2015 yılında Avrupa Otolarengoloji Board Sınavı’nın yazılı ve sözlü oturumlarını başarı ile geçerek Avrupa KBB Yeterlik Belgesi’ni almıştır. 7 yıllık görev süresinin son 2 yılında Klinik Şefliği yapmış, ardından doçentlik ünvanı sonrası da aynı hastanede çalışmaya devam etmiştir. 2019-2020 yıllarında Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, 2020-2021 yıllarında Samsun VM Medical Park Hastanesi'nde görev almıştır. 2022 yılı itibariyle özel kliniğinizde hasta görmektedir.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi’nede sahip olan Doç. Dr. Cem Bayraktar, başta burun fonksiyonel ve estetik cerrahisi olmak üzere tüm yüz plastik cerrahileri, ilgi duyduğu özel çalışma alanlarıdır. Ayrıca Avrupa Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği (European Academy of Facial Plastic Surgery), Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türkiye Yüz Plastik Cerrahisi Derneği resmi üyesidir.

European Academy of Facial Plastic Surgery, Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Yüz Plastik Cerrahisi Derneği üyesidir.