Yanak Estetiği

Yanak Estetiği (Bişektomi) Nedir?

Yanak Estetiği (Bişektomi) Nedir? 

Yüzün daha ince görünmesini sağlayan ve elmacık kemiklerini belirginleştiren yanak estetiğinin bir diğer adı bişektomidir. Normal kiloya sahip olan, yüzünü belirginleştirmek isteyen ve 18 – 45 yaş aralığındaki kişilere yapılır. Obezite hastalarına bişektomi yanak estetiği uygulanmamaktadır. Televizyonlarda görünen ve Hollywood yıldızlarının yaptığı estetik operasyonu ülkemizde Hollywood yanağı kavramını ortaya çıkartmıştır. Üstelik Samsun’da da son derece popüler bir almıştır.

Ağırlıklı olarak genç yaştaki yetişkinlerde uygulanan bişektomi yanak estetiği ile istediğiniz sıkı ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok kadın ve erkek daha sağlıklı ve genç görünen bir cilt yapısına sahip olabilmek için bu yöntemi tercih etmektedir. Bişektomi yaptıranlar da bunu destekler nitelikte konuşmaktadır. Yanak estetiği ayakta tedavi edilen bir operasyondur. Bölgesel anestezi uygulanarak yapılır. 

Operasyon sonrası ani bir sarkma ya da kırışıklık oluşmamaktadır. Yalnızca yağ bölgelerinin alınmasıyla gerçekleşir. Kas yapınıza müdahalede bulunulmaz.  

Samsun'da yanak estetiği yaptırmak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken husus ağız temizliğidir. Ağız temizliği doğru ve detaylı yapılması ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyon risklerini ortadan kaldırır.

Yanak Estetiğine Kimler İhtiyaç Duyar?

Yanak Estetiği Çeşitleri Nelerdir? 

Üçgen ve daha sıkı bir yanak görüntüsü için tercih edilen bişektomi yanağın iç tarafında açılan 1 santimetrelik yanak içerisinde kesiyle yapılır. Herhangi bir iz kalmaz. Her yüzün yapısının farklı olduğu gibi yanak estetiğinin çeşitleri de bulunur. 

İple Yüz Kaldırma (Thread Face Lift) - İple Yüz Germe

Yüz kaldırma estetiği yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanmalara yapılan müdahaledir. Bu operasyon ile yaşlanmayla birlikte ciltte meydana gelen değişimlerin giderilmesi sağlanır. Daha gergin bir cilt elde edilir.  

Botox

Tiroit bezinin bazı faktörler sebebiyle büyümeye başlaması guatra sebep olur.

Çene Estetiği

Midede kapakçık görevi gören organın yetersiz kalması ile mide sıvısının yukarı çıkması sonucu oluşur. Midede ve boğazda sürekli yanma meydana gelir.

Bişektomi (Yanak Küçültme)

Yanak küçültme yanaklara dolgunduk veren yağ dokularının ağız içinden yapılan kesi ile çıkarılmasını sağlayan bir ameliyattır. Bu ameliyat hastaların büyük kısmında lokal anestezi altında yapılabilir.

Gıdı (Çene Altı) Liposuction (Yağ Alma)

Boyun alt bölümü ve orta çene altı için uygulanan bir yağ çekme işlemidir. Cerrahi bir işlem olarak değerlendirilen çene altı liposuction sayesinde çene altı ve boyun bölgesindeki fazlalıklardan kurtulabilmek mümkündür.

Çene Protezi (Çene İlerletme)

Yüzün estetik görünümünü değiştirmek için sıklıkla tercih edilen işlemlerden biridir. Çene protezi sayesinde çene hafif aşağıya doğru ilerletebilmek ya da uzatabilmek ve estetik açıdan iyi bir görünüm elde edebilmek mümkündür.

Yanak Estetiğine Kimler İhtiyaç Duyar?

Yanak Estetiğine Kimler İhtiyaç Duyar? 

Yanak estetiğine; yanaklarında yağ miktarı fazla olan, zayıf olduğu halde yüzünden dolayı kilolu görünen, kalın yüz hatlılar ve yüz hatları belirgin olmayan bireyler ihtiyaç duyar. 

Yanak Estetiği Uygulamaları  

Yanak estetiği uygulamalarıyla gelişmiş yağ dokuları azaltılır ve belirgin hatlara sahip bir yüz ortaya çıkartılır. Alınan yağ dokusunun olduğu yerde şişkinlik azaldığından dolayı yanaklarda istenilen görüntü elde edilir. 

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır? 

Yanak estetiği operasyonu ayaktan tedavi yoluyla yapılır. Ameliyat sonrası enfeksiyon riskini azaltmak için antibiyotik ve ağız bakım ürünleri kullanılır. Kızarıklık veya morluk görülmez. Ancak ameliyatın kalıcı etkisi 3-4. haftada görülür. 

Yanak Estetiği Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yanak estetiği öncesinde kişiler yaraların iyileşmesi bakımından en az 1 hafta önce alkol ve sigarayı bırakmalıdır. Bunların yanı sıra kan sulandırma özelliği olan ilaçlar da kullanılmamalı ve düzenli kullanılması gereken ilaçlar hakkında uzman hekim bilgilendirilmelidir.  

Operasyon sonrasında ise; ağızda dikişler bulunacağı için katı gıda tüketilmemeli ve 2. Günden itibaren yavaşça geçilmelidir. Operasyon sonrası ilk 3 gün ağız gargarası kullanılmalıdır. 

Ameliyat sonrasında ödem oluşabilmektedir. Bölgeye soğuk kompres uygulamak ödemin minimumda tutulmasına yardımcı olur. İhtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız Samsun’da yanak estetiği fiyatları için bir uzmandan destek alabilirsiniz.