Genel

Olmazsa Olmazımız: Yüz Analizi

[:tr]Kendi toplumumuzda en sık rastladığımız ve ameliyat sonrası beklentileri etkileyen durumların başında yüz asimetrisi yer almakta. Normalde pek fark etmesek de  yüzümüzün iki yarısı arasında bazı simetri kusurları olabiliyor. Bir kaşımız veya bir ağız köşemiz diğerine göre yüksek yerleşimli oluyor bazen. Etrafınıza bu gözle baktığınızda (belki de kendinize J) ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Bayanlar makyaj, kaş kontür değişiklikleri ve postür değişiklikleri (kafayı eğik tutma gibi) ile simetriyi yakalamaya çalışırken, erkek hastalarımız genelde sakal-bıyık gibi kamuflajları kullanma eğiliminde oluyor. Dolayısı ile ameliyat başarımız ve burnun yüz ile uyumunu sağlayabilmek için bu farkındalık bizim için son derece önemli. Aynı zamanda hastanın da bunun bilincinde olması ve beklentisini ona göre ayarlaması mutlaka gereklidir.

Burnunuzdaki şekil bozukluğunun yüzünüzde yarattığı negatif etki ya da mutsuz ifade ameliyat sonrası kaybolacağından, çevrenizdeki kişiler burun ameliyatından daha fazlasını algılayacak ve genel olarak olumlu etkiyi hissedecektir. Çevremizdeki kişilerden gelen olumlu tepkiler de özgüvenimizin yükselmesinde son derece yardımcı olacaktır.

Estetik kaygı dışında, burundan nefes alma sorunu yaşayan bir kişi uyku kalitesi ve dolayısıyla günlük yaşam kalitesi etkileneceğinden dolayı bu ameliyatlar sonrasında kendini daha zinde hissedecektir. Unutmayın sağlıklı ve rahat nefes aldıran, yüzünüze yakışan bir burun, özgüveninizi artırıp, kendinizi daha mutlu ve iyi hissettirecektir.[:en]Face asymmetry is one of the most common conditions that affect postoperative expectations. Although we don’t normally notice it, there may be some symmetry flaws between the two halves of our face. Sometimes one of our eyebrows or a corner of our mouth is higher than the other. When you look around you this way (perhaps to yourself J), you will understand better what we mean. While women try to achieve symmetry with make-up, eyebrow contour changes and posture changes (such as keeping the head tilted), our male patients generally tend to use camouflage such as beard and moustache. Therefore, this awareness is extremely important for us in order to ensure our surgical success and the harmony of the nose with the face. At the same time, it is absolutely necessary for the patient to be aware of this and to adjust his/her expectations accordingly.

Since the negative effect or unhappy expression on your face caused by the deformity of your nose will disappear after the surgery, the people around you will perceive more than the nose surgery and will feel the positive effect in general. Positive reactions from people around us will also help us to increase our self-confidence.

 Apart from aesthetic anxiety, a person who has trouble breathing through the nose will feel more energetic after these surgeries as the quality of sleep and therefore the quality of daily life will be affected. Do not forget that a nose that makes you breathe healthy and comfortably and that suits your face will increase your self-confidence and make you feel happier and better.[:]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir