Doc. Dr. Cem Bayraktar (“DOC. DR. CEM BAYRAKTAR”) olarak, hizmetlerimizden yararlanan kullanıcılarının (“Kullanıcı”) bilgilerinin korunmasına, gizliliğine ve işlem güvenliğine önem veriyoruz. DOC. DR. CEM BAYRAKTAR Mobil Uygulama sisteminin bütün detayları da bu özenin gereklerine göre hazırlanmıştır.

DOC. DR. CEM BAYRAKTAR sunulan hizmetin gerekleri sebebiyle iletişim bilgilerinizi, tıbbi durumunuza ve sağlık geçmişinize ilişkin bilgileri sizden talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, DOC. DR. CEM BAYRAKTAR ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle, tarafımıza vermiş olduğunuz bilgiler, üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Bütün bilgileriniz mobil uygulamadaki üyeliğinizi iptal edene kadar güvenle sistemimizde saklanacaktır.

1. Topladığımız Bilgiler ve Kullanım Amacımız
Mobil uygulama sistemindeki sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, Doc. Dr. Cem Bayraktar mobil uygulama trafiğini izler, mobil uygulamamıza giriş yapan ziyaretçilerin IP adreslerini, mobil uygulama içindeki hareketlerini, sitemizde ne kadar zaman harcadığını hizmet geliştirme amacıyla takip eder; bu bilgileri herhangi bir özel kimlikle ilişkilendirmez. IP adresleri, kullanıcılar genel bir şekilde tanımlama ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanabilir. Bu kısımda belirtilen amaçlar ve uygulamalar, kullanıcılara ilişkin toplanan bilgilerin genel kullanım amaçlarını belirtmektedir.

2. Bilgilerinizin Üçüncü Şahıslara Aktarımı
DOC. DR. CEM BAYRAKTAR ’a sağladığınız bilgiler, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir (örneğin; teknik destek hizmetinin alınabilmesi amacıyla bilgilerinizin bu konuda hizmet veren firma ile paylaşılması gerekebilir). Bu kapsamda bilgileriniz, iş ortaklarımız ile paylaşılabilecektir. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız resmi ya da adli makamlar tarafından talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir.
Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

3. Bilgilerinizin Saklanması ve Korunması
Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Yasal düzenlemelerde bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye riayet edilerek bilgileriniz saklanacaktır. DOC. DR. CEM BAYRAKTAR, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, olası veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı gibi) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.
DOC. DR. CEM BAYRAKTAR, bilgilerinizin güvenliği için size özel bir kimlik ve parola ile sisteme girmenizi sağlar. Bilgileriniz üstün güvenlik teknikleriyle şifrelenir. Şifre bilgilerinizi gizli tutmak sizin sorumluluğunuzdadır ve önemle tavsiye edilir.

4. Bilgilerinizin Doğru ve Güncel Olması Hususu
Kullanıcıların sağladığı işbu bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. DOC. DR. CEM BAYRAKTAR ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, mobil uygulamamızdan dileğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

5. Uygulama Alanı
İşbu Gizlilik Politikası sadece DOC. DR. CEM BAYRAKTAR mobil uygulaması için geçerli olup, üçüncü tarafların sahip olduğu web siteleri ve uygulamaları için geçerli değildir. Ziyaretçilerimizin ilgilisi çekebileceğini düşündüğümüz diğer web sitelerine ait linkleri kendilerine sunabiliriz. Ziyaretçilerimize sunacağımız işbu web siteleri ve uygulamalar en yüksek standartta olmasını sağlamayı amaçlamaktayız. Ancak, internetin doğası gereği, linkini verdiğimiz web siteleri ve uygulamaların gizlilik standartlarını garanti edemeyiz veya bu siteler dışındaki sitelerin içeriklerinden sorumlu olamayız. Ayrıca, bu Gizlilik Politikası, Doc. Dr. Cem Bayraktar’a ait olmayan, linki verilmiş herhangi bir web sitesi ya da uygulama için geçerli değildir.
İşbu mobil uygulamada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu mobil uygulamanın temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. DOC. DR. CEM BAYRAKTAR bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

6. Değişiklik Yapılması Hususu
DOC. DR. CEM BAYRAKTAR mobil uygulamasını kullanarak bu Gizlilik Politikasında belirtilen bilgilerin toplanmasına ve kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız. Aynı zamanda DOC. DR. CEM BAYRAKTAR mobil uygulamasının bu Gizlilik Politikası, kendi takdirine bağlı olarak, önceden bildirimde bulunmaksızın periyodik olarak değiştirebileceğini, tadil edebileceğini, içerisine eklemeler ve çıkarmalar yapabileceğini veya güncelleyebileceğini de kabul etmiş sayılırsınız.

Ancak, kişisel bilgilerinize her zaman, bilgilerin alındığı zamanda yürürlükte olan Gizlilik Politikası, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVKK”) ve Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü’ne (“GDPR”) uygun olarak hareket edilecektir. Topladığımız bilgi türleri, bilgileri nasıl kullandığımız ve bilgilerin hangi şartlar altında ifşa edilebileceği konularında tam olarak bilgi sahibi olmanız için Gizlilik Politikasında yaptığımız değişiklikleri bu sayfada duyurmayı amaçlamaktayız.

7. İletişim
DOC. DR. CEM BAYRAKTAR‘un, kullanıcı tarafından mobil uygulamaya kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe DOC. DR. CEM BAYRAKTAR’un kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

8. Bize Ulaşın
İşbu Gizlilik Politikasının uygunluğumuz hakkında herhangi bir sorunuz veya şikâyetiniz olursa bize her zaman info@bizimdoktor.com adresinden ulaşabilirsiniz.