DOÇ. DR. CEM BAYRAKTAR

Yeni hayatının
ilk gününe
hazır mısın?

Doç. Dr. Cem Bayraktar

Değişimin
Başlamasına
İzin Verin

Rinoplasti

Doç. Dr. Cem Bayraktar

Hollywood
Yanağı
(Bişektomi)

Doç. Dr. Cem Bayraktar, 2012 yılında Samsun OMÜ Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı'nda uzmanlığını tamamlamıştır. Samsun'un Atakum ilçesinde yer alan özel muayenesinde hizmet vermektedir.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi

9.00 – 19.30

Salı

9.00 – 19.30

Çarşamba

9.00 – 19.30

Perşembe

9.00 – 19.30

Cuma

9.00 – 19.30

Cumartesi

9.00 – 17.00

Estetik

 • Burun Estetiği (Rinoplasti)
 • Dudak Estetiği
 • Yanak-Çene Estetiği
 • Yüz Estetiği
 • Kepçe Kulak Estetiği

KBB Hastalıkları

 • Kulak
 • Burun
 • Baş-Boyun
 • Kronik Kulak İltihabı
 • Guatr-Tiroid

Cerrahiler

 • Göz Kapağı (Blefaroplasti) Cerrahisi
 • Obstrüktif Uyku Apnesi (OSAS)
 • Endoskopik Sinüs ve Kafatabanı Cerrahisi
 • Kepçe Kulak Cerrahisi (Otoplasti)

Sizi Arayalım

Aklınıza takılan tüm sorularınız ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimiz en kısa sürede size bilgi verecektir.

Ofis telefon numaramız:

+90 532 262 77 81

  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı

  Doç. Dr. Cem Bayraktar

  Doç. Dr. Cem Bayraktar, 1983 yılında İçel/Mersin’de doğmuştur. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde tıp öğrenimi görmüş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda asistanlık eğitimine başlamış ve 2012 yılında uzmanlığını tamamlamıştır. 2015 yılında Avrupa Otolarengoloji Board Sınavı’nın yazılı ve sözlü oturumlarını başarı ile geçerek Avrupa KBB Yeterlik Belgesi’ni almıştır. 7 yıllık görev süresinin son 2 yılında Klinik Şefliği yapmış, ardından doçentlik ünvanını almıştır. 2019-2020 yıllarında Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, 2020-2021 yıllarında Samsun VM Medical Park Hastanesi'nde görev almıştır. 2022 yılı itibariyle özel kliniğinizde hasta görmektedir.

  Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi’ne de sahip olan Doç. Dr. Cem Bayraktar, başta burun fonksiyonel ve estetik cerrahisi olmak üzere tüm yüz plastik cerrahileri, ilgi duyduğu özel çalışma alanlarıdır. Ayrıca Avrupa Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği (European Academy of Facial Plastic Surgery), Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türkiye Yüz Plastik Cerrahisi Derneği resmi üyesidir.

  Uzmanlık Alanlarımız

  mutlu hastalarımız

  Hastalarımızdan gelen yorum ve görüşler, herhangi bir müdahale yapılmadan bu bölümde yayınlanmaktadır.

  Kemik eğriliğinden kaynaklı nefes problemi nedeniyle Cem Beyden randevu aldım. Kendisiyle görüşmeye gittim çok sempatik, enerjik ve ilgili bir doktor. Yalnızca nefes sorununu çözmek adına estetik olmak istememiştim ancak Cem Bey dış hatların iç dinamiği de etkileyeceğini söyledi ve estetik ameliyatına karar verdim. Ameliyat anında hiçbir şey hissetmedim. Ameliyat sonrasında da yoğun bir ağrım olmadı. Yalnızca ilk hafta burnunuzun tıkalı olması biraz yorucu, dikkat edilmesi gerekiyor. 1. haftanın sonunda en korkulan kısım tamponları alma noktasına gelecek olursak, çevrenden duyduğum kadarıyla tamponlar silikon da olsa alınırken çok dehşet bir acı veriyor denilir. Ama tamponlar alınırken hiçbir acı hissetmedim. Hatta kendimi daha önce hiç böyle hissetmemiştim diyebilirim. Sorunsuz bir nefes aldığım o an düşündüğüm şey “ben daha önce hiç yaşamamışım.” dedim. Sonrasında sargılarım da alındıktan sonra insanlar burnumun çok güzel göründüğünü söylediler. Yüzümde ki asimetrik görüntü (yüzümün bir tarafı daha geniş olması, dudağımın birinin aşağıda olması) gidince “Zayıfladın mı?” Gibi tepkilerle karşılaştım. Başta estetik istemeyipte Cem Beyin tavsiyesi üzerine buna karar vermiş olmama karşın çevremden aldığım tepkiler sonucunda ki düşüncem. Doğru insanla doğru bir iş yapmışız. Cem Beye tedavi olduğum için hiç pişman değilim. Görüntüsünden ya da nefes probleminden şikayeti olan herkese şiddetle Cem Beyle görüşmelerini tavsiye ederim.

  Cem bey gerçekten çok ilgili, güler yüzlü, işinde çok başarılı bir hekim. Sol burunumda oluşan eğrilik nedeni ile nefes alma konusunda zorluk yaşıyordum. Cem bey sayesinde artık rahatlıkla nefes alabiliyorum. Ameliyat sürecim boyunca her zaman ilgi ve alakasıyla beni her şeyin çok güzel olacağına inandıran ve harika bir sonuç çıkaran başarılı doktorum. İyiki yollarımız sizinle kesişmiş. Samsun’da böyle tecrübeli, işinde iyi, ilgili ve güler yüzlü bir KBB doktoru olduğu için çok şanslıyız.

  Doktorumuza internetten araştırdım. Rinoplasti ameliyatı için başvurdum. Evet çevreme tavsiye ederim çok ilgili ve alanında bilgili bir doktor. Rinoplasti alanında gözü kapalı güveneceğiniz bir doktor. Hastasıyla çok ilgili. Aklınızdaki tüm soruları cevaplıyor kafanızda soru işareti bırakmıyor. Ameliyat öncesi ve sonrası sürecinde çok ilgilendi

  Sayın Cem Bayraktar hocama gittim burun eğriliği,horlama, nefes alamama ve görünüş olarak şikayetlerimi belirttim sempatik güleryüzlü arkadaşça yaklaşımlarıyla uzun uzun açıklamalarıyla beni rahatlattı ameliyatımı oldum.Hıçbir ağrı sızı hissetmedim sorunlarımdan kurtuldum.Bu süre zarfında ilgisini hiç bırakmadı.Kendisine teşekkur ediyor saygılarımı sunuyorum.Ben doktorumu buldum .Herkese tavsiye ediyorum.Çıkın, çıkın Cem Bayraktar hocama gidin.

  Sık Sorulan ve
  Merak Edilenler

  Burun estetiği operasyonu ağrılı bir operasyon mudur?

  Rinoplasti ameliyatı ilginç olarak ciddi ağrılı bir ameliyat değildir. Kemik yapılarda kesme işlemi genelde uygulandığından ameliyat sonunda güçlü ağrı kesiciler yapılır. Çoğu hastamıza ek ağrı kesici gerekmez ve buz tatbiki ile büyük oranda rahatlama sağlanır. Ameliyat sonrası muayeneye gelen hastalarımızın çoğu, hafta boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirtir.

  Burun estetiği operasyonunun komplikasyonları ya da riskleri var mıdır?

  Her ameliyatın olduğu gibi rinoplastinin de imkan dahilinde olan ama sık karşılaşmadığımız bazı komplikasyonları vardır. Kanama ve enfeksiyon kapma riskleri aşağı yukarı her türlü ameliyatta olabilecek komplikasyonlardır. Tabii bu duruma yatkınlığı arttırabilecek bazı sebepler de mevcuttur. Mesela sigara kullanımı dokuların oksijenizasyonunu bozar ve enfeksiyona eğilimi arttırabilir. Yine aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar, yada farkına varılmamış bir kanama bozukluğu olan hastalarda ciddi kanamalar görülebilir. Adet döneminde hormonal değişikiklere bağlı kanama miktarları belirgin artacağından bu dönemlerde cerrahi uygulamak istemeyiz. Farkedilmemiş kan toplanması (hematom) yada abse geçirilmesine bağlı burnun ana destek kıkırdağı eriyip burnun çökmesine (eğer burun=saddle nose) sebep olabilir.

  Burun estetiği ameliyatımı başka bir yüz operasyonuyla birleştirebilir miyim?

  İhtiyaca göre daha küçük çaplı estetik girişimler ( bişektomi, göz kapak estetiği vs.) eklenebilir.

  Hangi tip burun tamponu kullanıyorsunuz, ve ne kadar süre sonra çıkarılıyor?

  Silikon tampon kullanıyoruz, 1 hafta kadar kalıyor genelde. Kaygan yapıda olduğu için çıkarma sürecinde neredeyse hiç ağrı duyulmuyor diyebiliriz.

  Nefes alma problemimi düzelttirirken bir yandan da estetik olarak burnumun şeklini düzelttirebilir miyim?

  Tabiiki evet, en sık bu şekilde başvurulmakta.

  Burnuma darbe aldım ve şekil bozukluğu oluştu, en erken ne zaman estetik ameliyat olabilirim?

  Çok ciddi parçalı kırıklar dışında genelde KBB polikliniğinde yapılan elle düzeltme (redüksiyon) işlemi sonrası 6 ay beklemek, ardından operasyona gerek duyulursa karar vermek uygundur.

  Açık teknik mi Kapalı Teknik mi?

  Açık ve kapalı teknik olarak iki ayrı şekilde yapılan burun estetiği ameliyatlarında; açık rinoplasti tekniği ile burun kıkırdak ve kemik yapıları daha ayrıntılı şekillendirilebilir. Özellikle burun uç kısmında problemi olan kişilerde açık teknik burun ameliyatı kullanılması daha uygundur. Kapalı teknik rinoplastide ise; burun şekillendirilirken tüm kesiler burun içerisine gizlendiği için burunda dıştan görünen bir iz kalmamaktadır. Bu teknik burunda ciddi bir şekil bozukluğu yoksa tercih edilir.

  Kendi pratiğimde hafif kemeri olan , ciddi burun iç eğriliği olmayan ve burun ucu hafif kalkması gereken hastalara kapalı teknik uyguluyorum. Revizyon cerrahi gereken, ciddi deforme, travmatik eğri burunlu ve aşırı deviasyonu olan hastalarımızda açık teknik kullanmaktayız.

  Burun estetiği operasyonu sonrasında belirgin ameliyat izlerim olacak mı?

  Cilt üzerinde açılan her kesik, bir iz bırakır. “Ameliyat izi” denince akla büyük, çirkin dikişler gelir. Ancak estetik burun operasyonlarında açılan kesikler ve dikişler çok daha kontrollü bir şekilde yapıldığından, gözle görülmeleri çok zordur. Açık burun operasyonlarında da dikkat çeken ve görülebilir bir iz kalmaz. Endonazal, yani kapalı operasyonlarda ise kesikler zaten burnun içinde olduğundan bütün izler de içeride kalır. Ek doku transferi yapılan bölgelerden, kulakta yine dikkat çeken belirgin bir iz kalmazken, kaburga ve bacaktan kas zarı alınan durumlarda genelde ince ve fazla dikkat çekmeyen izler kalır.

  Burun estetiği operasyonunun alternatifleri var mıdır?

  Liquid rinoplasti olarak ifade edilen ve dolgu materyalleri ile ameliyatsız gerçekleştirilen bir uygulama mevcuttur. Lakin doku çürümesi ve körlük gibi ciddi riskleri olan bir uygulamadır. Bu komplikasyon ehil ellerde çok da sık izlenmemektedir. Yinede geçici bir etki olduğu ve sadece burun büyütücü etkiyle işlem yapılabildiği, yani burun küçültme yapılamayacağı unutulmamalıdır.

  Sigara içmek burun estetiği operasyonundan sonra iyileşmemi etkiler mi?

  Çoğu cerrahi operasyonda, sigara içmek iyileşmeyi etkiler. Özellikle burun estetik ameliyatlarında sonucu gösteren ana yapı burun cildi olduğundan dolayı ameliyat sonrasındaki yoğun sigara kullanımı iyileşmeyi ve ameliyat sonucunu olumsuz yönde etkileyecektir.

  Burun estetiği operasyonunuzun sonuçlarından memnun kalmazsam?

  Bu biraz da beklenti ile ilgili bir durum. İyi burnu olan biri, çok iyiyi talep ettiği için ameliyat olabilir. Orta düzey burnu olan kişi ise iyiyi hedeflemelidir, doktoru ona çok iyiyi verebilirse fark yaratmış olur. Kötü burnu olan birini orta düzeye getirmek başarıdır. Yani hep bir seviye üste çıkarmak hedeflenir. Çok kötü burnu olan biri, çok iyiyi hedefleyerek ameliyata girerse, hayal kırıklığı yaşama ihtimali fazladır.

  Mutlu hastalara kavuşmanın sırrı; muayene esnasında kuracağınız dürüst, açık ve etkili iletişimdir. Çoğu yetkin, saygın cerrah, hastaların beklentilerini gerçekçi tutmak ve onlara olası sonuçları göstermek için ellerinden geleni yapar. Fakat eğer hasta mutlu değilse, bunu operasyondan sonraki süreçte bildirmesi çok önemlidir. Genellikle memnun olunmayan şey, operasyondan sonra hala şiş duran bir burun ucu ya da burnun köprü kısmının hala biraz havada durmasıdır. Buradaki mutsuzluk cerrahla konuşularak ve iyileşme sürecinin fotoğrafları gösterilerek giderilebilir.

  Hastada yer yer çarpıklık görülürse -ki bu nadiren de olsa görülebilir-, cerrahın uygulayabileceği basit prosedürler vardır. Bunlar genelde doğrudan muayene odasında düzeltilebilir. İyileşme beklenmedik bir şekilde gerçekleştiğinde ise, hastaya bir düzeltme operasyonu sunarız.

  Makale ve Son Haberler

  Tıp Dünyasından En Güncel Haberler Ve Yenilikler

  Sizi Arayalım

  Randevunuzu oluşturmak ve süreç hakkında bilgilendirmek için sizi arayalım.

   Adres

   Mimarsinan Mahallesi 144 Sokak No: 33/1 Albayrak Sitesi B Blok Kat: 6 Daire: 34 Atakum/Samsun, Türkiye

   Telefon

   +90 532 262 77 81

   Mail

   info@cembayraktar.com